درحال بارگذاري...

لطفا سوالات جدید را پس از بررسی پرسش های متداول ذیل ارسال نمایید

نام و نام خانوادگی:

پست الکترونیکی:

موضوع پرسش:

متن پرسش از کتابدار:


پرسشهای متداول

 

عضویت چه افرادی در کتابخانه دیجیتال دانشگاه هنر اصفهان  پذیرفته می شود؟

کلیه اعضاء هیات علمی و دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان در مدت اشتغال یا تحصیل

کارکنان دانشگاه هنر اصفهان باارائه کپی آخرین حکم کارگزینی و یا معرفی نامه از حوزه مربوطه به مدت یکسال

 

چگونه می توانم به عضویت کتابخانه در آیم؟

برای عضویت باید فرم الکترونیکی عضویت مندرج در وبگاه کتابخانه دیجیتال دانشگاه هنر اصفهان تکمیل گردد. بعد از تایید عضویت، شما به عضویت کتابخانه های دانشگاه هنر اصفهان در خواهید آمد. درخواست عضویت اعضای جدید حداکثر تا دو روز کاری بررسی خواهد شد.

 

هنگام تکمیل فرم عضویت با خطای «نام کاربری نامعتبر است» مواجه می شوم.

بهتر است فرم درخواست عضویت با استفاده از مرورگر موزیلا فایر فاکس یا گوگل کروم تکمیل شود. خطای مربوط به نامعتبر بودن نام کاربری به دلیل تایپ آدرس پست الکترونیک با حروف بزرگ است لذا لازم است در فیلد پست الکترونیک، حرف بدون استفاده از دکمه Shift تایپ شود یا اینکه کنترل نمایید تا دکمه Caps Lock فعال نباشد.

 

شناسه کاربری و رمز عبور ورود به سیستم کتابخانه دیجیتال چیست؟

پس از تایید درخواستهای عضویت از طریق سامانه کتابخانه دیجیتال پیامی مبنی بر تایید عضویت و شناسه کاربری و رمز عبور به آدرس پست الکترونیک ثبت شده توسط اعضا ارسال می شود. شناسه کاربری برای دانشجویان، شماره دانشجویی و برای سایر اعضاء شماره پرسنلی خواهد بود. رمز عبور برای تمامی اعضا به صورت پیش فرض شماره ملی خواهد بود.

لازم است اعضا پس از اولین ورود به سیستم، از منوی «کتابخانه من» نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نمایند.

 

چگونه می توانم آدرس پست الکترونیک جدید خود را به منظور ارتباط با کتابخانه دیجیتال اعلام و ثبت نمایم؟

برای ثبت تغییرات اطلاعات عضویت لازم است به کتابخانه مرکزی مراجعه فرمائید یا درخواست خود را به صورت مکتوب از طریق پست الکترونیک digital-library@aui.ac.ir اعلام و ارسال فرمائید.

 

چگونه رمز عبور ورود به سامانه کتابخانه دیجیتال را تغییر دهیم؟

اعضای کتابخانه پس از ورود به سیستم می توانند از منوی «کتابخانه من» با انتخاب گزینه «تغییر رمز عبور» نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نمایند.

 

از چه مرورگری برای استفاده از کتابخانه دیجیتال استفاده کنم؟

استفاده از مرورگرهای موزیلا فایرفاکس و گوگل کروم برای استفاده بهینه از امکانات کتابخانه دیجیتال توصیه می گردد. همچنین می توان از اینترنت اکسپلورر نسخه 9 و بالاتر نیز استفاده کرد.

 

مشاهده محتوای دیجیتال منابع با خطا مواجه می شود. برای رفع آن چه باید کرد؟

نمایش محتوای دیجیتال منابع نیازمند نصب نرم افزار فلش پلیر و روزآمدی این نرم افزار است. چنانچه در مشاهده محتواهای دیجیتال منابع با مشکل مواجه می شوید لازم است با استفاده از لینک «رفع اشکال نمایش محتواها» در بخش فهرست سایتهای مرتبط کتابخانه دیجیتال نسبت به نصب و روزآمدی نرم افزار فلش پلیر بر روی مرورگر رایانه خود اقدام نمایید.